Jump to content
replica

Memória gondok,kérdések,vásárlás!

Recommended Posts

Nah helósztok!

Olyan emberek irományait várom ide aki ért a ramokhoz és tudja is mit beszél.

Én azért nem irok ide mert sok közöm nincs az egészhez. Ide minden gondolatot le lehet irni az időzítésektől az alap fogalmakig vagy akár a tuning mikéntjét is!

Előre is thx a sok okosságot!

Téma megosztása

A Prohardver fórumán rengeteg RAM topic van és ott elég sok személy van aki tudja is hogy mit beszél !

Ott nézz körül sztem. Fikázás-mentesen segítenek bármiben.

Téma megosztása

sziasztok!

nekem olyan kérdésem lenne hogy adott 512/400Mhz ram és tegyük fel "noname" ha elkezdem az órajelet nővelni, azt meddig tehetem meg hogy viszonylag ne csináljak nagyobb kárt? jelenleg 424Mhz mennek a 400Mhz ramok,játékkal teszteltem és semmi gond! de viszont 440mhz-re is tudnám állítani és az everestel nyomtam egy testet és azt is kibírta de nem vagyok benne biztos hogy ez jó ötlet hogy 40Mhz-et húzzak a memre!

Téma megosztása

Addig emelheted ameddig tudod, nem tudsz kárt tenni a modulokban. Mert mielőtt kritikus hőmérsékletet érne el, lefagy a géped. Érdemes azért egy Super PI-t lefuttatni 32M tesztel...

Viszont ha plussz feszt adsz a RAM-oknak,(így magasabb órajelen stabilabban működnek) már észnél kell lenni...

Téma megosztása

köszönöm a segítséget és vettem a bátorságot hogy 440Mhz-n +0.1feszt adtam neki és simán végigment a super pi!!

szal minden remek persze artic coolink alpine 7 hűtő van a procin és az elvileg tolja a levegőt egy picit a memre is

Téma megosztása

Hát én mostanában én elég sokat szenvedtem a ramjaimmal és végül beált igaz + fesz el most pl 2.75-2.8 on van a fesz de a 250Mhz-z (500) most bírja játék alatt is.

Téma megosztása

Ciao!!!

Szügségem lenne egy minél nagyobb SD ramra. Sajna nem tudok új alaplapot venni, mert a jelenlegin nincs DDR slot!

Előre is köszi annak aki segít.

Uthar

Téma megosztása

rambus 800-on megy viszont drága egy 512-es olyan 10-en valahámy ezer és persze uj alaplap viszont a rambusos alaplapok nem birják csak a 2.6 os procit de ha veszel 1 2 mb chassest az tuti lesz

Téma megosztása

kopekicsigo!:

Írjál már pls néhény infót a deszkádról,mert sehol se találtam rólla cikket! ;)

Ja és ha már a memóriánál tartunk akkor én Kingston-t ajánlok Neked! :)

Úgy könnyebben tudnék segíteni. :rolleyes:

Köszy! :D

Téma megosztása

jaja a Kingston az elég jó,de zek sem rosszak:

Geil

Hynix

Kingmax

OCZ

Samsungot meg sztem ne vegyél,mert az sztem egyenlő a brand fajtákkal (márkátlan szarokkal)

Téma megosztása

a legtöbb memória samsung chipet használ, mint pl: a kingston is, tehát itt max annyi különbség lesz, hogy drágább (meg esetleg nagyobb gari), KingMAX is csak középkategóriás, Corsair/GeIL/OCZ-t tessék venni, nem sokkal drágább, viszont jóval megbízhatóbb...

más: ez valami ősi alaplap lehet, mivel nem igen találtam meg én se

valószínűleg nem fogja emiatt 400-on kezelni a ramokat, de előfordulhat, hogy régebbi, sd modul kell bele (vagy edo :D)

Téma megosztása

Sztem meg egy OEM deszkához van szerencsénk, ilyen volt nekem is az MSI lapom... Memóriából viszont tényleg a Hynix/OCZ/Corsair/Geil típuokat ajánlanám... Ha nem akarsz rá annyit költeni, akkor Kingston/Kingmax/Infineon, Ha minden kötél szakad, legvégső esetben Samsung vagy a brand elnevezésű szörnyedvények... :D

Téma megosztása

Szerintem a kingmaxok elég jó ramok.Legalábbis ez a személyes tapasztalatom.Nekem 2db 512-es 667mhz-s van dualba.Elmentek még 705mhz-n is 4-4-4-12-es időzítéssel 1,9 volton.Szerintem ez nem rossz.

Téma megosztása

az alaplapot azért tisztázni kéne a vásárlás előtt.

Amit irtál valami alaplapi csipp száma, de az everest megmondja milyen az alaplapod.

http://www.lavalys.com/products/download.php?ps=UE&lang=hu

Azt se irtad milyen memó mellé tennéd amit veszel, mert ezis nagyon fontos.

Lehet be se indul majd az alaplapod, ha a 2db másfajta

memória nem képes együtt működni.

és hadd ne folytassam, lehet neked SDR a ramod és nem DDR, ...

Válaszod várom

alaplap lehetőségek:

http://www.hmonitor.net/Asustek.html

Intel 815e/AS99127F

Intel BX/AS99127F

VIA KT266/AS99127F

VIA KT133A/AS99127F

nVidia nForce420/AS99127F; CPU fan:1st; Chipset fan:3rd;

de még volna, szóval alaplap tipusa, száma??????

Téma megosztása

hát igen asus, olyan ram tudomásom szerint nincs is, hát ahogy kivettem a szavaidból nem igazán vagy otthon a ramokban szal nem ártana valakivel megnézetni az alaplapod, mert szerintem SD ram kompatibilis.

beviszed 1 számtech boltba, és ránézésre megtudják mondani, hogy milyen ram jöhet szóba.

Téma megosztása

MarkO, tök fölösleges pénzt és időt fecsérelni a boltokra, mikor ott az Everest, esetleg a SiSoft Sandra... Az is megmondja, milyen cucc van a gépben... (pl. alaplap, memória, proci...)

Téma megosztása

Hali!

gépbe rossz rammodult tettünk (órajele és a gyártója nem egyezett meg a másikkal) betölti a windowst és kék képernyőn írja a hibaüzenetet (UNMOVNTABLE_BOOT_VOLUME)

Segítséget kérek sürgősen

Téma megosztása

Két lehetőséged van:

1. Visszaviszed az új RAM-ot a boltba cserére/pénzvisszafizetésre (utóbbi, ha 3 nap nem telt még el a vásárlás óta és megvan a blokk/számla),

2. BIOS-ban (alaplap függő) beállítható a memóriák időzítése és a működési frekvencia, ott próbálkozz állítani...

Ha az elsőt választod, érdemes előtte megnézni az időzítéseket pl. az Everest-tel és annak megfelelő memóriát venni, vagy elvinni a bolt szervízébe (ha van) mindkét memóriát, hogy teszteljék le.

Téma megosztása

Everesttel nézd meg, lehet-e közös memória beállítást produkálni, mert akkor talán menni fog, egyébként gariba gyorsan vissza, hardver in-kompabilitás végett. ami azt jelenti, hogy a jelenlegi géped nem tud evvel a hardverrel üzemelni

Téma megosztása

hali

a gépbe volt egy 256mbram és egy másik gépből tettünk bele egy 128-at ami elbaszta a gépet és betölti a windowst és kék képernyőn írja a hibaüzenetet (UNMOVNTABLE_BOOT_VOLUME)

nem volna baj az se ha a 128mbos ram nem kerülne a gépbe

Téma megosztása

Hali!

Az én gépemről van szó (anyám nevével jelentkezek be), az eddigieket felfogtam elméletben, de a kivitelezésben megakadtam: hogz lépjek be a bios-ba???

Téma megosztása