Jump to content
replica

Memória gondok,kérdések,vásárlás!

Recommended Posts

Szia Dadus!

A ventillátor tisztességesen dolgozik, plussz egy laptophűtő is segít neki. A memóriatesztet megpróbálom bár hallotam már vkitől h. egy ilyen tesztelőprogram 3 óránál előbb nem végez és ha kerek 2 óránként kikapcsol a gépem nem tudom, hogyan kivitelezhető a dolog. Viszont sikerült beállítanom, hogy hiba esetén ne induljon újra a gép és elolvastam a "blue screen error"-t és beírtam google- ba a hibakódot: "STOP 0x00000098". Mindenhol azt írták róla hogy ez a béta verziós win7-ek gondja és a probléma megoldható egy végleges windows7 telepítésével. Úgy gondolom, h. érdemes ezt is megpróbálnom, mert ~novemberben töltöttem le - elég gyanús, h akkor ez egy béta verziós win. Ha jutok valamire vagy akár sikerült megoldanom a problémát mindenképp megírom. Sok köszönet a tanácsokért!

Üdv: zoldyandras

u.i: ezt írja ki:

353100.jpg

Téma megosztása

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van nekem egy Gigabyte GA-P35-DS4 alaplapom.

Ezzel működne egy

http://ipon.hu/webshop/product/_kingston_4096mb_ddr3_1333mhz_cl9_kit_kvr1333d3n9k2_4g/144009

memória?

Téma megosztása

Sajnos el kell hogy keserítselek, de nem. Még a memória órajele csak hagyján, mert bírja az 1333 Mhz-t, de a DDR3-as memóriát nem támogatja.(Mire nem jó a Gugli...)

Itt max. azt teheted, hogy új alaplap, vagy DDR2-es memóriákból veszel az adott órajeleset(1333 Mhz-set), bár nem tudom, ilyen létezik-e.

Téma megosztása

Üdv mindenkinek!

Egy haveromnak a gépében van 2x1 gb ram (800mhz-sek). Az alaplapja támogatja a 4x1 gb-ot (négy 1gb-os foglalat van rajta), vett pár napja 2x1 gb-os plussz gyorsítást, aminek az adatai megeggyeznek az eddigiekkel. Csak az a probléma, hogy ha beteszi az összes ramot meg se nyikkan a gép, ha kivesz egyet egyből elindul 3 gb-al. Már kicserélte minden kombinációval, azaz kizárásos alapon működik mindegyik ram, és foglalat. A rendszere 32bites Win7, ami elvileg bírná kezelni a 4 gb-ot.

Tehát a kérdés: Mit lehet vele kezdeni, hogy elinduljon 4 gb-al is?

Előre is köszönöm a válaszokat..

Téma megosztása

Szia StandoFF !

Még olyan gond lehet, hogy 4db kétoldalas memóriával hivatalból nem működik, csak 4db egyoldalas memóriával. Ez általában le van írva az alaplap leírásban.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása

Hát mivel nem mai a gépe, igy nem találta meg a leírását. De azt mondta ránézésre ugyanolyanok, és csak egy oldaluk van.

Téma megosztása

Üdv Mindenkinek!

Most vettem egy E4600-as procit. (Bár nem igazán a témához tartozik, de szerintetek jobb, mint az előző Pentium D925?) A computing.net-en azt olvastam, hogy ilyen proci pont ugyazzal az alaplappal, mint ami nekem van (Asrock P45 Turbo Twins 2000), 4GB DDR3 1333-as OCZ memória társaságában teszi a dolgát. Lehetséges ez? Csak mert most 8! GB DDR3-as Kigstont akarnának rámsózni 14 ezerért :D . Úgy vélem az ár abszolut korrekt, de vajon tényleg menne-e?

Köszi előre is.

Téma megosztása

Sziasztok, megint én

Van nekem egy Gigabyte GA-P35-DS4 alaplapom.

Ezzel működne egy

http://ipon.hu/webshop/product/_kingmax_tinybga_4096mb_ddr2_1066mhz_kit/127379

típusú memória?

Előre is köszönöm a válaszokat

Téma megosztása

Hello,

azt szeretnem kérdezni, hogy megfelelő Mhz-n -e működik a memóriám. Ha nem, milyen értékre kell állítanom a Biosban (és hol)?! Köszi

Alaplap: Asus M3A78 Pro

Ram: A-Data Extreme DDR2 1066+ Mhz

Probléma megoldva:

Bioszban megkerestem a memoriak manualis frekvenciajanak at allitasi lehetoseget, es beallitottam 1067Mhz-re (eddig alapbol 800Mhz-n volt)

Téma megosztása

Sziasztok a mai napon vettem egy 1gb ddr2 1066MHz memóriát.

Pontosabban ezt:

http://www.pcdiszkont.hu/659/kingmax-1gb-ddr2-ram-1066mhz

Eddig 2gb ddr2 667MHz memória volt a gépemben.Most ezzel ügyet 3gb nak kellene lennie.

Alaplapom:Gigabyte GA-P31-DS3L

problémám:4 slot van az alaplapon és támogassa a ddr2 1066 Mhz memóriákat.Egy slot-ba max. 1gb mehet.

És már minden féle variációban próbáltam de sehogy se sikerül.A biosban 2gb memóriát ír ki. A Windows 7em 3gb-ot észleli de azt írja hogy csak 2gb használható.Am a memória tökéletesen működik kipróbáltam egy magába és úgy megy ,úgyis kipróbáltam hogyha 2x 1gb van bent akkor is müködik de ha 3x1gb akkor már az a helyzet amint fentebb írtam hogy a BIOS-ba csak 2gb Windows meg 3gb-ot észlel.

Itt egy kép róla:

post-1258473-1293724054_thumb.png

Nem tudom mi lehet a probléma.Remélem ti tudtok segíteni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Téma megosztása

magyar.rohatka:

feleslegesen vettel most 1066Mhz memoriat, ha mar a gepedben 2db 667Mhz -s memoriak vannak, mert mindig a legkisebb orajelu memoriahoz fog alkalmazkodni a leggyorsabb ram, jelen esetben a 1066 Mhz -s memoria csak ertelemszeruen 667Mht -n fog menni. Vagy csereld le a 2db 667Mhz memoriat 1066Mhz -re!

Masik dolog meg azert szoktak mondani, hogy vegyel azonos markaja es orajelu memoriat, hogy az ilyen esetek elkerulhetoek legyenek!!

Probald a bioszban meg keresni a memoria frekvenciajat es manualisan 667Mhz -re tenni!!!

Téma megosztása

Sziasztok!

A kérdésem kicsit kapcsolódik a fenti válaszhoz...

Van egy ddr 2-es 2 gigás 800 mhz-ü Ram-om, ezt bővíteni szeretném még 2 gigával. A fentiek alapján tehát mindenképpen 800 mhz-üt kellene vennem, mivel ha 1066-osat vennék akkor az úgyis csak 800 mhz-el menne.

Vagy érdemes inkább 1066 mhz-eset vennem?

Köszönöm előre is!

Téma megosztása

Sziasztok. Van egy ToshibaSatelliteL30-as laptopom, kb. 2005-ben gyártották Japánban.

Technikai adatok a memóriamodulra vonatkozóan:

DIMM3:

Nanya M2N 1G64TUH8D5F-AC

1 GB (2ranks, 8banks)

SO-DIMM

DDR2-800 (400 MHz)

64 bit

SSTL 1.8

DIMM4:X

256 MB (1rank, 4banks)

so-dimm

ddr2 sdram

ddr2-533 (266 MHz)

64 bit

SSTL 1.8

Ez az architektúra 32 bites (x86), Intel Celeron processzorral szerelt, Ati Radeon 300 Mobile (M) külön videókártyával szerelt, Vista-t is támogatja valamennyire (én XP-t és Ubuntu 10.10-et használok rajta), szóval még ma is egészen használható, például programozni meg e-mail-eket olvasni meg digitális áramköröket tervezni tök jó.

A gondom az, hogy kevesellem benne a memória mennyiségét, és feltételezem, hogy memória szektor hibás. Sosem szedtem még szét egy notebook-ot sem, és nem is értek a notik hardveréhez. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség rá, hogy vegyek bele másik memóriát? A fentiek alapján akkor van külön videómemória benne, és külön rendszermemória? Arra lenne mód, hogy a rendszermemória helyett, ami most 1 GB-os, vegyek mondjuk egy ugyanilyen szabványú, mondjuk Kingstone notebook memóriát, ami mondjuk 2 GB-os? Elképzelhető, hogy ha ugyanolyan frekvenciájú, és ugyanúgy DDR2 noti ram, akkor működne vele? Valaki tud ajánlani olyat, ami jó bele, és nagyobb?

Lehet hogy jobban járnék, ha bevinném egy ExtremeDigital-ba, és megmondanám, hogy tegyenek bele nagyobbat. Gondolom a videómemória nem cserélhető. Ja és gondolom merevlemezt, ami ugyanúgy ATA / PATA típusú, azt nyugodtan tehetek bele nagyobb kapacitásút, igaz?

Nagyon szépen köszi a válaszokat,

egy bme-vik-es infós, aki nem ért a notik hardveréhez...

bye

Téma megosztása

Szia fgshp !

Miért kevesled a memóriát, megnézted a feladatkezelőben, hogy valóban kevés ?

A VGA chip a RAM-ból fog elvenni. Az elvett memória mennyiségét a BIOS-ban tudod beállítani, véleményem szerint max 128MB-ot.

Maximum 2GB memóriát tud lekezelni a géped, azt is úgy, hogy 2x1GB, azaz egy darab 2GB-os modult nem fog tudni használni.

A tapasztalatom alapján azt javaslom, hogy ne bővítsd a géped memóriáját, ui. nem fogsz javulást tapasztalni, legalábbis XP alatt.

Téma megosztása

Szia,

köszönöm a választ. Ezek szerint 2 memória SLOT van a gépben, és most csak az egyikben van egy 1 gigás kártya, amiből elvesz a videóvezérlő, tehát, a másik üres és lehetne mondjuk egy 2x1 gigás kitet tenni bele? tökjó.

Igazából azért gondolkozok ezen, mert egyrészt vannak sejtéseim, miszerint memória-szektor hibás a mostani memóriamodul, másrészt meg kevesellem ezt a mennyiséget. Mindig nézegetnem kell feladatkezelőben, hogy melyik programot zárjam be, hogy a másikat elindíthassam. Ubuntu 10.10 alatt pedig mindegyik játék lefagy, és újraindul a gép, pedig azok tök jó játékok (például a Quake III. Arena koppintása is tök zsír). Lesz új noti is, csak gondoltam ő is kapjon valami újítást.

Téma megosztása

Szia fgshp !

Nekem L20-as Toshiba-m van, abból, meg egy rövid L30-as technikai leírásból indultam ki a válaszadás során. A kérdéseidre a választ keresheted a gépkönyvedben, meg az interneten.

Gyakorlatilag ha kikapcsolod a géped, akkor fordítsd meg, hogy az alja legyen felfelé. Keress egy felnyitható részt, nálam rácsos a szellőzés miatt, és két csavar rögzíti, ezt nyisd fel, és ott van(vannak) a memória modul(ok) . Itt megnézheted, hogy mennyi és milyen modul van benne, mennyi slot áll rendelkezésre. Amennyiben nem akarod fizikálisan megtekinteni, akkor tölts le egy erre a célra megfelelő progit / több ilyen is létezik , pl. CPU-Z / , és azzal megtudod, hogy mennyi és milyen memória modulod van, valamint más infót is /CPU, VGA, alaplap.../ .

Az, hogy Ubuntu alatt fagynak a játékok, nem merném kijelenteni, hogy memória hiba miatt van.

A memória modulokat teszteld erre alkalmas szoftverekkel (pl. Goldmemory, Memtest86) , ezekkel kiderítheted, hogy van-e hibás modulod.

Téma megosztása