Jump to content
Sign in to follow this  
davedane

Gigabyte GA-M52S-S3P rev1.

Recommended Posts

Sziasztok.

Adott egy Gigabyte GA-M52S S3P rev1. es alaplap.

Most jelenleg egy Athlon 64 X2 4000+ (2,1ghz brisbane 65nm) proci csücsül benne,de ezt cserélném az alaplap általl támogatott legjobbra,ami elvileg egy phenom X4-es proci is lehet,ha jól olvastam.

És itt kérnék segítséget,mert az Alaplap csak AM2 nem pedig AM2+os,de az X4-es phenom viszont az.

Itt volna az alaplap CPU kompatibilitási listája:

http://www.giga-byte.hu/products/mb/cpulist/ga-m52s-s3p_10.html

Tehát ha jól olvastam,akkor frissítem a Biost F4D-re,és mennek az AM2+os X4-es Phenom procik az én sima AM2-es alaplapomon?

Ezt pedig pirossal van írva az oldalra:

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Frekvencia of AM2+ CPU will not be impacted.

Téma megosztása

Szia !

Vélhetőleg úgy van ahogy írod, bár a stepping-et is figyelembe kellene venni, de szerintem azzal sem lesz gond, mivel általában a kronológia szerint növekszik, de az ördög soha nem alszik /pl. egy bennragadt régi példány, de lehet, hogy az AMD-nél ez nem így van, mint az Intelnél / .

A pirossal írt szöveg azt jelenti, hogy az alaplapod chipset-je nem tudja a magasabb Hiper Transport sebességet, de azért fog működni a proci, de alacsonabb lesz a sávszélesség a proci és a déli híd között. Ez elsősorban a a winchester felé írányuló terheléseknél fog jelentkezni, azaz boot idő, betöltési idők /játék, progi/ , valamint az olyan játékok progik esetében, ahol folyamatosan van igény a wincsiről töltésre /pl. Sims-ek, SimCity, stb. / , ill. a mentési időkben.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása