Jump to content
Sign in to follow this  
DaWe--->The Makker

alaplap kérdés

Recommended Posts

Azt szeretném kérdezni, h néztem én egy alaplapot ASROCK M3N78D, amihez az van írva a memória részénél, h 1800(OC) és 1600(OC). Egyik ismerősömtől megtudtam, h ez azt jelenti, h nem tuti, h ezeket felismeri. Azt szeretném kérdezni, h van-e vkinek ien a haverjának és ha van nem-e tudja, h neki beveszi-e pl az 1600osat. mert én olyat szeretnék bele. vagy van még 1 az ASROCK M3A770DE. Ennél már több oldalon is írják az 1600-asat, akk lehet, h így ez marad.

Előre is köszönöm és várom válaszotokat.

Üdv. DaWe

U.i: sry a 2 témáért, a pirateclub befagyása miatt volt, kérem a modikat, h töröljék az egyiket (amelyikhez nem érkezik hozzászólás)

Téma megosztása

ASROCK M3A770DE

Memória sebessége:1600/ 1333/ 1066/ 800 MHz

ASROCK M3N78D

Memória sebessége:1800/1600/1333/1066/800 MHz

Tehát ha erre voltál kíváncsi,akkor ezeket ismerik fel.

Téma megosztása

Igen, ezeket én is olvastam pl az aqua.hu-n, de máshol meg a m3n78d-s modellhez meg csak max 1333mhz-t írtak. A gyártó honlapján is ez szerepel, bár én azoknak nem hiszek, meg az ien gyártói oldalakon sok a hazúgság.. Ezért kérdeztem meg, h ha esetleg van vkinek olyan és pl 1600-as v 1800-as memóriája van akk őneki felismeri-e. Mert nem akarom feleslegesen megvenni az alaplapot, ha nem is ismeri fel az 1600-ast. A másiknál meg a többi bolt max 1600-at írt, amit már ugye fel is ismerne. Vagy akk hívjam fel a boltot, h vajon felismeri-e? Vagy nem tom, h mit csináljak. Végülis a 2 alaplap között van vagy 2ezer forint, de ha úgy van, akk én azt másba fektetem.

De azért köszi, h legalább válaszoltál!:)

Üdv. DaWe

Téma megosztása

Nekem olyan problémám van, hogy új konfigot vettem:

alaplap: ASUS P7P55D

RAM: GEIL Black Dragon 6144Mb DDR3 1333Mhz CL9 TRIKIT

processzor: INTEL Core i7-870 2.93Ghz 1156 BOX

VGA: SAPPHIRE TECHNOLOGY - Radeon HD 5870 Vapor-X OC - 1 GB GDDR5 - PCI-Express 2.0

táp: Chieftec 550W

Sajnos az összeszerelés után a monitoron nincs jel. Az összes ventillátor működik (CPU, VGA, táp), még a HDD-t is hallom kattogni, de a monitoron nincs signal.

kipróbáltam egy másik VGA-val ami egy 3870-es Radeon, de az eredmény ugyan az. Remélem tudtok segíteni, amit előre is köszönök!

Téma megosztása

A monitor működőképes? A vga kábel jó? A monitor nincs átállítva, hogy csak egyféle jelet fogadjon? Amelyik monitoron van d-sub és dvi bemenet, azon lehet állítani, hogy automatán érzékelje a jelet vagy csak az egyik félét.

5870 elég erős kártya, mind2 plusz áramforrást rá kell kötni a tápra, bár ha nincs rá kötve a monitoron ezt írná.

Téma megosztása

Szia nebuló !

Ez az alaplap nem tudja a három csatornás meghajtást, azaz nem ilyen memória kit-et kellett volna venni. Rakj egy-egy modult az 1. és a 2. memória slotba, a harmadik modult ne rakd be, és így próbáld.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása

Valóban a memóriák körül volt a gond. Viszont azzal a megoldással, hogy csak a 2-es, 3-as ill. 4-es slotba raktam a modulokat, szerencsére hajlandó volt elindulni, és kezeli is a memóriákat. Viszont a cpu hőfoka aggaszt. Alapból -tuning nélkül- egyetlen folyamat indítása nélkül eléri a 60°C-t. Az eredeti gyári hűtővel használom.

Téma megosztása

Szia nebuló !

Lehetséges okok:

- nem megfelelő BIOS, vagy progi, amivel nézed /lehet, hogy valójában nem is 60 fokos a proci/

- nem megfelelő a hűtőborda mechanikai rögzítése

- túl sok hűtőpaszta használata /ez is okozhat pár fokot pluszban/

- nem jól működik a BIOS smart hűtési beállítása

Üdv.: Dadus

Téma megosztása