Jump to content
hodav

Kinek hány fokos a processzora?

Recommended Posts

Hi !

Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy ne higyjünk feltétel nélkül az érzékelők és a feldolgozó algoritmusok helyességében. Nem árt néha saját testrészünkkel, vagy más detektáló eszközzel is ellenőrizni, főleg ha nem az elvárt értékkel találkozunk, ui. csodák nincsenek.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása

AMD Atlon 3400+ (S754 @2.4GHz) @ 2509MHz-n max 57 fok gyári hűtővel és jól szellőző házzal... :)

látom nálatok se fűt rendesen a főtáv :):lol:

a lényeg a 16 fok max bekapcsoláskor reális, vagy egyszerűen rossz a hőmérő a lapba, mivel a szobahőmérséklet legalább 20-22-26 fok

Nekem alapon 16-18 körül van, terhelve viszont 30-34 között, de akkor tényleg terhelve van rendesen.

Nem sok?

Téma megosztása

DualCore Intel Pentium E2140, 1600 MHz

CPU/ 1.mag: 22°C

CPU/ 2.mag: 22°C

CPU: 19°C

Ez sztem alapterhelésnél van (fut az msn, winamp, torrent, tűzfal, norton, meg az Everest, amivel megnéztem hány fokos)

Max terheléssel lusta vok megnézni :D

Téma megosztása

ismét egy elégedetlen főtáv felhasználó... :P

mi is fázunk néha :D

Psion: az 1,5V nem sok picit..., csak azért kérdezem, mert én is tervezek majd egy c2q-t, term húzva, ahogy olvastam a Q6600 min fesz emeléssel (1,4 alatt) 3,1-3,2-t visz... (vagy Q6600 vagy Q6700 lesz, vagy ha addig bejön, akkor esetleg egy Q9450/9550)

a hűtésen meg én is gondolkodtam..., vagy egy ilyen Noctua vagy egy Zalman CNPS9700LED lesz (te melyiket javallod, a Noctua kb. 2k-val olcsóbb)

Téma megosztása

Ritkán van 100%-osan letterhelve a CPU, így ez a hőmérséklet csak tesztprogramoknál jelentkezik.

Sajnos az én alaplapom nagyon nagy v-drop-al "büszkélkedhet" (Abit AW9D-MAX), 1.55V van a BIOS-ban beállítva de így kap nagyjából 1.5V-t (vagy kevesebbet) a processzor. 1.5xV még elfogadható feszültség, 1.6V felett már sérülhet a processzor.

Attól függ milyen revízó, a G0-val valószínüleg elérhhető alapfeszültségen a 3.2Ghz, B3 már nem olyan biztos. Az FPO-t is érdemes megnézni, bár nem garancia az alacsony alapfeszülttségre, de ezzel könnyebb jól tuningolható CPU-t találni.

A Zalman jobban hűt, de a Noctuna-val jobban tervezhető a levegő áramlása a számítógépházon belül. Szóba jöhet még a Asus Silent Square sorozat valamely darabja... de talán most a Scythe Infinity mellett teném le a voksom.

Téma megosztása

hmm, terveimben egy G0-ás proci van (amúgy ezt a dobozról meg lehet állapítani???)

az alaplap szerintem valami felsőbb kategóriás ASUS vagy Gigabyte lesz X38 vagy (ha addig megjelenik :rolleyes: ), akkor X48-al...

még vmi (lehet hogy hülyén fog hangzani), ezekhez ugye 1 ventit adnak, ill. melyikre lehet 2-t felrakni (a Noctuákra tudtommal lehet), ill. hogy mi a különbség az U12F és az U12P között (5k-t leszámítva)

a Scythe jó árban van, úgyhogy bekerült a versenyzők közé..., az ASUS hűtési szimplán nem tetszenek/nem nyűgőznek le...

a versenyzők tehát:

Scythe Infinity - 10 198

Noctua U12F - 11 600

Zalman CNPS-9700LED - 12 283

Coolermaster Hyper 212 - 8 665

(a kérdés, hogy melyikhez van venti, ill melyikre lehet/kell még venni itt is adott)

Ritkán van 100%-osan letterhelve a CPU, így ez a hőmérséklet csak tesztprogramoknál jelentkezik.

Attól függ milyen revízó, a G0-val valószínüleg elérhhető alapfeszültségen a 3.2Ghz, B3 már nem olyan biztos. Az FPO-t is érdemes megnézni, bár nem garancia az alacsony alapfeszülttségre, de ezzel könnyebb jól tuningolható CPU-t találni.

Sajnos az én alaplapom nagyon nagy v-drop-al "büszkélkedhet" (Abit AW9D-MAX), 1.55V van a BIOS-ban beállítva de így kap nagyjából 1.5V-t (vagy kevesebbet) a processzor. 1.5xV még elfogadható feszültség, 1.6V felett már sérülhet a processzor.

A Zalman jobban hűt, de a Noctuna-val jobban tervezhető a levegő áramlása a számítógépházon belül. Szóba jöhet még a Asus Silent Square sorozat valamely darabja... de talán most a Scythe Infinity mellett teném le a voksom.

Téma megosztása

FlashHU, külsőre azt hiszem sehonnan (CPU-Z természetesen kiírja milyen revizó), a gyártási idő lehet támpont és az FPO (mindkettőt a doboz alján találod a hologrammos matricán).

Nem tudom talán a ventillátor a különbség, a régi Noctuna venti elég gyenge teljesítményű, de szinte hangtalan (én nem használom). Viszont most van egy nagyobb teljesítményű hasonló olajnyomásos ventilátora a Noctuna-nak talán azért drágább. De ez csak tipp.

szerk.: itt is vannak:

2fan_b2l.jpg

NF-S12 NF-P12

Viszont ha két ventillátort raksz rá cefet hangos lesz, annyit pedig nem nyersz vele.

Van a ph-n egy friss processzorhűtő teszt:

http://prohardver.hu/teszt/fel_tucat_eros_processzorhuto/noctua_nh-u12p_alias_coolink_u8-120.html

ps.: én is az X48-ra várok... :)

Téma megosztása

AMD Ahtlon X2 5600+ (2800Mhz @ 2940) gyári hűtő 5% automata bios tuninggal:

idle:

1. mag: 44°C

2. mag 40°C

játék közben:

1. mag: 53°C

2. mag 50°C

Téma megosztása

Úristen, micsoda adatok... :D Nekem egyelőre AMD Athlon64 3500+os van, gyári hűtővel 25-27 fokra melegszik fel. :D

Téma megosztása

Nekem E8200-esem van és a CPU mag 1: 55-88 fok között ingadozik

Cpu mag 2: 47 és 77 fok között ingadozik

A Cpu felületi hm pedig 39-77 fokig ingadozik

Gyári Core 2-es hűtőm van amit majd egy Zalmann 8700 Led fog felváltani.

Téma megosztása

Egy Intel Core 2 Duo E6750-es (2600Mhz) proci 3400Mhz-en 100% terhelés mellett (ORTHOS nevű program) cpu 1. mag/cpu 2. mag: 70-71 fok körül mozog.

Téma megosztása

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy havernak az x2 4200+ os prociján behalt a gyári hüttő és nekem van még anno a64 3200+ os dobozos prociból hüttő hogy jó e az rá?

Előre is thx

Téma megosztása

CPU típusa: AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

CPU hőmérséklete: 38 °C (100 °F) //+-2 °C körül mozog//

tudom elég régi a procim, nem is tuningoltam, gyári hűtő van rajta, de nagyon jól bírja.

Edited by Dadus

Téma megosztása

Proci: AMD 3000+ huzva 2070MHz.

Hőmérséklet: 31°C vista alatt... szal terhelve :-) De Crysis után is max. 40°C

Szerk.: 24 napja megy a gép... :-)

Téma megosztása

AMD Athlon 64 2800+;

Thermaltake TR2 M6 SE;

ASUS K8N-E Deluxe (nForce3 250Gb) S754;

2x512MB Kingston DDR SDRAM;

ATI R9600XT;

linux 2.6.24-16 generic on i686

alapjáraton 1 GHz-en 29 °C;

terhelve 1,8 GHz-en 45 °C.

Téma megosztása

khmm hülyén fog hangzani de 1.7 celeron hoz kéne valami progi amivel le mérhetem a hőmérsékletét... mert így csak bios ban tom és az nem terhelés alatt van... (hugi nak kéne :D )

egyébként nekem athlon 3000 es van nem húzvan 27-30 fok

erősen terhelve 38-40 fok

na találtam de azé belinkelem ha akd még ojan lusta dög mint én és itt keresné :)

http://daftarpokerhokibet88.net/index.php?showtopic=52050&hl=everest

Téma megosztása