Jump to content
hodav

Kinek hány fokos a processzora?

Recommended Posts

sztem az enyém a legjobb :D

Amd duron 950 MHZ

Nem terhelve 28-34C

terhelés alatt 34-37C

(Legalábbis az Everest szerint)

A hütő egy Glacialtech Igloo 2470

nekem a duronom (1300-as) 40-60 fokfos a BIOS szerint :-S

Téma megosztása

Egymagos AMD Athlon X64 3000+, 4 éve "nyúzom" és még nem ment 40°C felé NYÁRON! Átlagos hömérséklet 30-35°C, tök csendes, csak a hülye "vekker" jelzése tud felcseszni, nem vettem a fáradtságot kikapcsolni! :D

Téma megosztása

e8500

Asus Silent square pro hűtővel.

Alap:

mag 1: 45°

mag 2: 43°

Terhelve:

mag 1: 54°

mag 2: 52°

az én 8500-am is kb ilyen hőmérsékleten mozog gyári hűtőjével,bár én kissé furcsának találom mert ha megfogom a venti hűtőbordáját még csak nem is langyos,nemhogy 50 fokos,nem úgy mint a videókártyáé,ami valóban megvan vagy 50-60 fok.

Téma megosztása

De régen volt már :) 2008 szeptembere óta új gépem,procim van,

Intel Core2Quad 9550&3.23Ghz terhelve 54 fokos gyári hűtővel, tehát szerintem szuper

Téma megosztása

Szia djfhzero01 !

Itt valami nagyon nem kalács, ekkora frekin ezek a hőfokok nagyon magasak. Most vagy rossz értéket mutat az érzékelő, vagy a progi amivel detektálod, vagy hűtési hibád van, pl. nem jól van rajta a hűtő a procin, stb. , de az is lehet, hogy ha be van kapcsolva a BIOS-ban a smart FAN, az nagyon rosszul működik. Gondolom nincs levakolva a házad, azaz jól szellőzik, és van ventillátorod.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása

Hali!

Nekem Intel e5200 2,5Ghz procim van gyári hűtővel. alapon a cpu: 38C° ; mag1: 42C° ; mag2: 41C°. Terhelve 60C°körül. Ez az érték normális, vagy szerezzek be a gép hátuljára egy hűtőt?

Téma megosztása

Szia jangoo !

Elég kis satnya hűtőt mellékelnek az E5200-as mellé. Nekem is ilyen procim van, de én alapból az E4500-as gyári hűtőjével installáltam. Ilyen felállásban 3,1GHz-en Orthos-al terhelve max. 54 Celsius fok, a használt játékok mellett meg 50 fok alatt működik. Egyébként meg általában célszerű egy vagy kettő 8cm-es ventit rakni a ház elejébe, ami befelé fújja a levegőt, valamint egy nagyobb pl. 12cm-es ventit hátulra, ami a házból kifelé szívja a felmelegedett levegőt.

Üdv.: Dadus

Téma megosztása

Nekem most jelenleg gyári hűtő muzsikál,de már nem sokáig.

Így a mérési adatok az Everest Szerint:

AMD X2 4000+ (Brisbane) 65nm

Win alatt:

CPU 32-40 °C

Terhelve játék alatt:

CPU 40-45 °C

Sztem ez nem is rossz,de nincs is meghajtva,ezért veszek majd bele egy Cooler Master Hyper TX2-őt,vagy most nézve egy Scythe Katana 2 vgy Scythe katana 3

vagy ezt:

http://computermode.hu/index.dw?mit=90

VapoChill Micro Extreme Performance (s754/939/940)

11ezer Ft-ról 4900Ft-ra le van árazva.

esetleg tudja valaki a 4 procihűtő közűl melyik a legjobb?

Téma megosztása

nekem : AMD Sempron 2200+ és kb 45-47 fok alapjáratban. és 47-51 ha dolgoztatom :D (egyszer felhúztam 1,5 Ghz-röl 1,7 -re, hogy megnézzem mennyit melegedik. És az előbb leírt átlagértékek kb 2-3 fokot emelkedtek.)

A hűtés gyári.

Téma megosztása

hali!

nekem alapjáraton 45 fok és terhelve is 45 fok

asus silent square-t használok :)

gyári hűtővel pedig:

alapjáraton 26-30 fok.terhelés alatt 45-50fok.

szobahőm. 26 fok.

Téma megosztása